KONTAKTI:

SIA "AstroStars"

 

Privātprakse: Rīgā, "Hotel de Rome", Kaļķu ielā 28, 4. stāvs.

 

Tālr.: + 371 28812226.


E-pasts: guna.karklina@astrologuasociacija.lv

 
Skype: guna.karklina

 

Varat man rakstīt arī: Draugiem.lv vai Facebook

 

(Konsultācijas notiek pēc iepriekšēja pieraksta.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Citējot vai izmantojot kaut ko no šiem tekstiem publikācijās, lūdzu, saskaņojiet ar mani rakstiski.
Paldies par sapratni!

Auns, Vērsis, Strēlnieks remontē māju

(Rakstīts - 4.12.09.)

Iepriekšējā vasarā nolēmām, ka mājās jātaisa remonts. Krīzes laiki – cik varēsim, darīsim paši saviem spēkiem. Mana jaunā paaudze, tikko izaugusi no trakajiem tīņu gadiem, tāda sparīga – jūra līdz ceļiem un dūša liela. Un tā nu meitiņa Auns, meitiņa Vērsis un dēliņš Strēlnieks... (gandrīz kā tajā senajā krievu fabulā par gulbi, vēzi un līdaku) ķērās pie lielā „vezuma”, katrs savas istabas remontēšanas.

„Mammu, braucam uz būvmateriālu veikalu! Es gribu visu ātri!” Auns bija nolēmis traukties uz priekšu ar visu savu pirmgājēja enerģiju. Jau tajā pat dienā bija nopirkta špahtele, griestu un durvju krāsa. Remontējamā istabā atradās liels, smags, senlaicīgs drēbju skapis, ko ar trīs cilvēku spēkiem un pa veco laiku modei ar kartupeļu šķēļu palīdzību pārbīdījām uz istabas vidu. Un tad nu sākās...

„Mammu, mūsu Auniņš sajauca pārāk šķidru cementējamo un viss notecēja. Viss sabojāts, sausā maisījuma vairs nav... Būs jāpērk vēl, jo manai istabai tur vairs nesanāk,” jau nākamajā dienā pa telefonu diezgan sašutis stāsta Strēlnieks. Nepaiet ne cik ilgs laiks, kad zvana, nu, ļoti enerģiskais Auns un ar sevi apmierināti ziņo: „Es nokrāsoju istabas durvis!”, bet par izķēpāto maisījumu gan ne vārda.

„Paga, paga, meitiņ, bet vispirms taču vajadzēja nokrāsot griestus, nošpahtelēt un aplīmēt tapetēm sienas!” mēģinu iebilst.

„Nu, nekas! Galvenais, ka viss iet uz priekšu. Es pati zinu, kas jādara! Varbūt aizbraucam uz veikalu paskatīties tapetes?” Auniņš ir apņēmības pilns un... pēkšņi aizdodas ar draugiem un Jūrmalu spēlēt volejbolu... Plāni mainās vēja ātrumā.

Pēc kāda laika, nobriedis un apdomājies, pie darba ķeras arī Vērsis - ielūdz dažus draugus, nopērk grillējamo gaļu un labu vīnu. Nesteidzīgi, mierīgi paralēli piknikam tiek špahtelētas arī istabas sienas. Pasākums izvēršas pamatīgs, omulīgs, saimniecisks. Vērsis ir izdomājis izcili māksliniecisku dizainu (Venrēra horoskopā spēcīga, Ascendents Zivīs – velk uz daili, mākslu un radošu pieeju). Viss notiek nesteidzīgi un pamatīgi, aizšpahtelētas tiek pat vismikroskopiskākās plaisiņas un sienas raibas no vienas vietas.

Bet Strēlnieks pie savas istabas remonta pagaidām netiek, jo opītis Skorpions, pēc profesijas konstruktors, mēra un rēķina, atkal mēra un atkal rēķina, uz papīra lapas piezīmē darbu secību un plānu, kā tiks nojaukti sienas skapji, rēķina jaunās palodzes izmērus un to, kādi materiāli, cik daudz būs nepieciešami. Te nekas nenotiek ātri – viss tiek n-tās reizes izsvērts un pārdomāts. Strēlniekam nākas gaidīt, kaut gan nagi niezēt niez ķerties pie darba. Bet, ko nu tā sēdēsi, kad apkārt rosība! Strēlnieks ņem jaunu špahteles kārbu (ko drošības nolūkos esam tā kārtīgi noslēpuši no Auna), un ķeras klāt tualetes remontam. Viņam arī viss izplānots. Viens pats mierīgi viņš tur rosās – špahtelē un pieslīpē, atkal piešpahtelē, atkal pieslīpē. Virsma sagatavota, tiek uzklāta pirmā krāsas kārta. Taču tad mēs uz pāris dienām aizbraucam uz laukiem.

Nepaiet necik ilgs laiks, kā no Rīgas zvana Auns: „Mammu, brālis tur tualetē visu bija galīgi garām izdarījis! Es paņēmu smilšpapīru un noslīpēju!”

„Bet, meitiņ! Sienas taču jau bija nokrāsotas!!!”

„Tas nekas, tik un tā jākrāso otrreiz! Tagad vismaz ir gludas,” Auns paliek pie sava.

Pārbraucam mājās.  Mmjāāā... tualetes sienām krāsa noberzta plankumu plankumiem... dažās nošpahtelētajās vietās izrauti robi. Strēlnieks sašutis, dusmīgs, bet savaldās. Zina, ka miers baro, nemiers posta. Skatāmies Auna istabā – lielais, smagais skapis pavisam citā vietā atrodas. Kā tad tā? „Man vajadzēja tikt pie tās sienas, es pārbīdīju!” tā Auns. Viena pati? „Nu, ja!”... Mēs paliekam neizpratnē. Taču nav laika skaidroties, jo Auns jau ir pats noskatījis tapetes un mēs atkal braucam uz būvmateriālu veikalu. Un krāsu palete arī izpētīta – lūgsim, lai pārdevējs sajauc iecerēto toni grīdai. Viss būs rozā!

Nepaiet necik ilgs laiks, kad varam pie Auniņa istabā jau rīkot sālsmaizes ballīti. Sanāk radi, sanāk draugi – tusiņš uz goda.

Bet Strēlnieka remontdarbi ievelkas gandrīz uz gadu, jo opītis Skorpions joprojām plāno un rēķina, plāno un rēķina... Bet Strēlnieks piedalās. Abi mēra, ķeras pie zāģiem, brauc pēc materiāliem, pēta internetā rakstus par remontdarbiem – redzesloka paplašināšana būvdarbu virzienā, tā teikt (puikam dzimšanas valdnieks Jupiters). Pamazām arī šajā istabā remonts top pabeigts. Sienas saulaini oranžas, vienīgi pirms grīdas krāsošanas izceļas domstarpības. Strēlnieka draugam ir slīpmašīna – šito jaunumu vajadzētu iemēģināt, taču konservatīvais un taisna prāta opītis-Skorpions nav pierunājams. Nu, labi – špahtelēs un krāsos ar’ pa vecai modei, Strēlnieks pukodamies un purpinādams piekāpjas. Tā tiek arī viņš pie svaigi izremontētas istabas. Sālsmaizes balli nerīko, atnāk vien daži draugi-domubiedri.

Bet Vērsis... Vērsis pa to laiku ir aizgājis dzīvot citur, ar visu savu Venēru iestājies Mākslas akadēmijā, un sapņo nākotnē kļūt par mākslas priekšmetu tirgotāju... Istaba pagaidām palikusi nepabeigta.


P.S. 2011. gada septembrī: istaba joprojām palikusi nepabeigta.